Rugpjūčio 30 d. Klaipėdos universiteto Botanikos sode vyko Klaipėdos universiteto studentų sąjungos (KUSS) organizuojamos “Fuksų žaidynės”. Būsimi pirmakursiai dalyvavo pėsčiųjų žygyje, klausė Universiteto administracijos sveikinimo žodžių, sėmėsi žinių pačioje pirmoje paskaitoje, aktorinius sugebėjimus išmėgino simuliacijoje, o vakare varžėsi orientacinėse varžybose.

Pirmoji gyvenimo paskaita

„Didžiausias iššūkis buvo sukurti programą. Šiemet sulaukėm 81 pirmakursio, norinčio dalyvauti „Fuksų žaidynėse“. Kartu su vadovais ir organizatoriais renginyje dalyvavo virš 100 žmonių. Todėl programos kūrimas ir žmogiškųjų išteklių paieškos atėmė daugiausia jėgų“, – pasakojo KUSS prezidentė Aistė Stalmokaitė. Tačiau ilgos valandos darbo ir važinėjimas iš vieno miesto galo į kitą po kelis kartus per dieną nesutrukdė organizatoriams surengti įsimintinos pirmakursių stovyklos.

Po oficialaus „Fuksų žaidynių“ atidarymo, pirmakursiai turėjo pačią pirmąją paskaitą savo gyvenime, kurios metu jaunuoliai dalyvavo viktorinoje. Būsimi studentai turėjo atsakyti į klausimus, susijusius su universitetu, jame dirbančia administracija, tokiu būdu bandant supažindinti studentus su aukštąja mokykla, nauja vertinimo sistema ir kitais studijuojančiam žmogui aktualiais dalykais.

Pilietiška akademinė bendruomenė

KUSS taip pat dalyvauja pilietiškumo akcijoje „Lietuvai – 100“. Todėl „Fuksų žaidynių“ metu, dalyviai, kartu su organizatoriais paruošė sveikinimą Lietuvai, flashmob‘ą, paremtą tautiniais motyvais. „Šis bendras šokis yra šokamas kasmet, tačiau būtent šiemet, norėdami paminėti tokią svarbią Lietuvai datą, į šokį įpynėme tautinių šokių judesių. Norime, kad mūsų bendruomenė būtų pilietiška, todėl visada stengiamės skatinti studentų sąmoningumą būtent tokiais žaismingais ir nuotaikingais būdais“, – kalbėjo A. Stalmokaitė.

Vėliau organizatoriai būsimiems studentams paruošė visus įtraukiančią simuliaciją. Jos metu dalyviai turėjo atskiras roles: vieni buvo dekanais, kiti – rektoriumi. Kiti turėjo imituoti universitete egzistuojančius ir neegzistuojančius klubus. Simuliacijos tikslas buvo nuotaikingai priversti būsimus studentus suvokti, kaip veikia universitetas ir fakultetai, kur kreiptis, iškilus problemoms.

„Kai informacija yra linksmai pateikiama, tai ji kur kas ilgiau išlieka atminty“, – pamąstymais dalijosi prezidentė.

Šių metų pirmakursių stovyklos pavadinimas taip pat buvo sugalvotas neatsitiktinai. „Buvo sudaryti 6 būriai, kurie turėjo tarpusavyje varžytis visą dieną. Rungtys buvo sugalvotos taip, kad visi privalėtų išeiti iš savo komforto zonos, pasirodyti tokiais, kokie yra iš tiesų“, – pasakojo viena iš renginio organizatorių A. Stalmokaitė.  Patys aktyviausi ir drąsiausi buvo apdovanoti.

Po vakarienės jaunieji fuksai savo jėgas išbandė ir originalumą demonstravo orientacinėse varžybose po visą Botanikos sodą.

Džiaugiasi organizatorių darbu

„Aš asmeniškai į šį renginį patekau paskutinėmis akimirkomis, buvo sunku gauti bilietą po registracijos pabaigos. Tačiau laukimas pasitvirtino ir jau ryte mane užklupo pozityvios nuotaikos bei maloni aplinka. Skeptiškai vertinau, jog stovykla trunka tik vieną dieną, tačiau mano įžvalgos nepasitvirtino. Renginys tikrai buvo išpildytas visu šimtu procentų, labai džiaugiuosi organizatorių darbu, kurie pasirūpino įdomia, paslaptinga programa. Smagu, jog į stovyklą susirinko kryptingos nuomonės studentai, gebantys ir norintys komunikuoti, susipažinti su kitais ir gerai praleisti laiką. Patekus į tokią aplinką nesinori net grįžti namo, atrodo, jog trūksta laiko per vieną dieną viską nuveikti“, – įspūdžiais dalijosi KU pirmakursis Tadas Jančauskas.

„Puikus užsivedimas buvo jau nuo pat pradžių, kuomet skandavome skanduotes. Labai puikiai viskas praėjo, nuostabūs žmonės, praplėstas draugų ratas, o ko daugiau ir reikia smagiam pasibuvimui. Labai nustebino (geraja prasme) KUSS nariai. Visi šaunūs ir labai draugiški, net pačiam atsirado noras įsilieti į KUSS veiklą“, – prisiminimais dalijosi Justas Šmatauskas.

Renginio organizatoriai ypatingai dėkoja šventės rėmėjams: picerijai Arena Pizza, kavinei Ateik ateik, Nealkoholiniui Švyturys GO, kavinei Caif cafe, Kar Kar nuotykių parkui, telekomunikacijų bendrovei Balticum, FutboPului ir Kultūros fabrikui.

Nuotraukų autorė – Ariana Čerkesaitė