Spalio mėnesį vyko jau tradiciniu tapęs Klaipėdos universiteto Studentų sąjungos organizuojamas renginių ciklas “Studentiškas spalis”. Šį sezoną kalbėjome apie jauno žmogaus gyvenimą, kartu su nuostabiais pašnekovais diskutavome apie svajones ir jų įgyvendinimą, sunkų darbą, keliones ir savanorystę, mokslus, motyvaciją ir meilę gyvenimui. Į renginį buvo kviečiami ne tik studentai, bet ir visi norintys pabūti kartu, pasikalbėti ir pasiklausyti jaunų žmonių dar visai nedidelių, bet labai įdomių ir įkvepiančių gyvenimo patirčių.

Pirmoji pašnekovė buvo Gabrielė Raudytė. Ji pasakojo apie savo šokių studijų “Kūrybos kišenė” ir “Way of move” įkūrimą, apie tai, ką teko patirti, kad svajonės taptų realios. Kalbėjo apie pagrindinį principą, kuriuo vadovaujasi šokių mokykloje “Way of move” – holistinį mokymą. Taip pat pasakojo apie nuo pat vaikystės lydėjusią meilę šokiui, užsidegimą bei didelį norą kurti. Diskutavome apie jauno žmogaus asmenybės bruožus, apie tikslų siekimą ir įgyvendinimą, apie mokslus Klaipėdos universitete bei nuolatinį savęs, kaip asmenybės, ugdymą.

Antroji įkvėpėja aplankiusi mus buvo pozityvumu ir gera energija spinduliuojanti Gintarė Krutinytė. Ji pasakojo apie savodidelę aistrą keliauti, darbą “Jaunimo kelionėse”, gyvenimo stebuklus, tikėjimą ir meilę. Pasak jos – svarbiausios žmogaus vertybės yra paprastumas ir meilė. Pasakodama savo įspudingai skambančias kelionių bei kasdienio gyvenimo istorijas, spinduliuojančias pozityvumu, Gintarė įkvėpė visus nebijoti išbandyti kuo daugiau ir niekada neužsibūti vienoje vietoje.

Paskutiniai pašnekovai buvo du – Guoda Steigvilaitė ir Rimvydas Uselis – daugeliui jau labai gerai pažįstamos ir dažnai aplankomos kavinės “Ateik ateik” įkūrėjai. Tai – namelis, kuriame kvepia kava, aidi garsus juokas ir vyrauja gera energija. Jie pasakojo apie tai, kaip jiems sekėsi išpildyti savo svajonę, iškilusius sunkumus ir nuolatinį tikėjimą tuo, kad pasieks savo tikslą.  Pašnekovai padrąsino nebijoti svajoti ir nenustoti kelti sau aukštesnių tikslų, nes kai tikrai labai nori – viskas yra įmanoma.

Norime padėkoti visiems pašnekovams už jų įkvepiančias istorijas ir motyvacijos pliūpsnį, savo partneriams – Klaipėdos valstybiniam dramos teatrui už bendradarbiavimą, bei visiems dalyvavusiems už geras emocijas ir šypsenas!

English:

In October, the already traditional event cycle organized by Klaipėda University Student Union ‘Student October’ (lt. ‘Studentiškas spalis’) took place. This season, we talked about the life of a young person. With our wonderful speakers, we had a discussion on dreams and their fulfilment, hard work, travelling and volunteering, studies, motivation and love for life. The event invited not only students but everyone who felt like being there together, talking and listening to the young people’s experiences: not at all grand but extremely interesting and inspiring.

Our first speaker was Gabrielė Raudytė. She told us about the establishment of her dance studios ‘Kūrybos kišenė’ and ‘Way of move’, what she had to experience for her dreams to become reality. She talked about the principle she had been following at her dance school ‘Way of move’ – holistic teaching. What is more, Gabrielė talked about her love for dance which followed her throughout her childhood, her passion and the great desire to create. We discussed the personal character traits of a young person, the attainment and realization of the objectives, studies at Klaipėda university and constant development of oneself as a personality.

The second inspirer to visit us was Gintarė Krutinytė, radiating positivity and great energy. She told us about her great passion to travel, her work at ‘Jaunimo kelionės’ (en. ‘Youth travel’), the miracles of life, faith and love. According to Gintarė, the key virtues of a human being are simplicity and love. By telling her mesmerising travel and daily life stories full of positivity, Gintarė inspired everyone not to be afraid of trying as much as possible and never stay in one place.

There were two last speakers – Guoda Steigvilaitė and Rimvydas Uselis – the founders of the already well-known and often visited cafe ‘Ateik ateik’. It is a house in which it smells like coffee, the loud laughter echoes and the good energy dominates. They told us about how they had done when trying to fulfil their dream, the difficulties which they had encountered and the persistent belief they were going to achieve their aim. The speakers encouraged the audience not to be afraid to dream and never cease to challenge themselves with higher expectations, for when one really wants something – everything is possible.

We’d like to thank all speakers for their inspiring stories and this outburst of motivation, our partners – Klaipėda Drama Theatre – for our partnership, and everyone who participated – for their kind emotions and smiles.